تاریخ: 5 April, 2020

کارگاه مقدماتی سواد رسانه ای در مشهد آغاز شد.

کارگاه دو روزه سواد رسانه ای به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان، در مدرسه سلیمانیه مشهد آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام رضائی طلب با بیان اینکه کارگاه دو روزه سواد رسانه ای به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در مدرسه سلیمانیه با حضور بیش از ۱۵۰ فعال خواهر و برادر طلبه در فضای مجازی، امروز کار خود را آغاز کرد، درباره علت برگزاری این دوره بیان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بیش از ۱۹ مورد اشاره صریح به ورود و ساماندهی فضای مجازی داشته اند، این دوره در راستای مطالبات ایشان برگزار می شود.
مسئول اداره برنامه ریزی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه وظیفه اصلی هر طلبه ادامه رسالت نبوی است، گفت:آسیب های فضای مجازی در حوزه های خانواده و جوانان از مهمترین مشکلاتی است که امروزه با آن مواجه هستیم.
وی بابیان اینکه فضای مجازی بنا به تعریفی قتلگاه جوانان است، تاکید کرد: حوزویان به عنوان سربازان امام زمان(عج) باید در این عرصه با جدیت ورود پیدا کرده و توانایی پاسخ گویی به شبهات ایجاد شده در آن را داشته باشند.
حجت الاسلام رضایی طلب با اشاره به اینکه برگزاری دوره مقدماتی سواد رسانه ای می تواند برای برخی از شرکت کنندگان بحث تاسیس و برای برخی دیگر بحث انسجام اطلاعات را داشته باشد. ابراز کرد: این دوره می خواهد دغدغه ای برای حضور بیشتر مدیران مدارس علمیه و طلاب در فضای مجازی ایجاد کند.
گفتنی است، نخستین دوره مقدماتی تربیت مربی سواد رسانه ای ویژه فعالان فضای مجازی در حوزه علمیه خراسان به همت معاونت تبلیغ این حوزه ۲۰ و ۲۱ بهمن در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد در حال برگزاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *