تاریخ: 5 April, 2020

اربعین حسینی مانور عظیمی است که دشمنان اسلام به شدت از آن هراسانند

نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق: شهادت امام حسین (علیه السلام) آغاز برنامه ای جهانی با پیام هایی جهانی بود.

آیت الله سید مجتبی حسینی صبح روز (یکشنبه) در دومین همایش «اربعین و امت واحده اسلامی» که به همت مجمع جهانی مهدویت و با حضور نخبگان حوزوی و دانشگاهی از کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد با اشاره به آیه «هو الّذی ارسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الدّین کلّه و لو کره المشرکون» (توبه/ ۳۳)، ابراز کرد: طبیعت دین حق، استعداد برتری بر همه اندیشه ها را دارد و اگر موانع برداشته شده و دین عرضه شود، نور آن مانند آفتاب به همه خواهد رسید.
وی افزود: تکریم اربعین حسینی به معنای توجه به استمرار انقلاب و اهداف سیدالشهدا (علیه السلام) است و به همین دلیل بود که قیام ایشان بدون اسارت خاندان اهل بیت (علیهم السلام) کامل نمی شد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق در پاسخ به این سوال که چرا اربعین شهادت سایر ائمه (علیهم السلام) گرامی داشته نمی شود، گفت: فقدان همه ائمه محرومیت بود اما شهادت ایشان پیام خاصی نداشت در حالی کهز
آیت الله حسینی با بیان این که بسیاری از اندیشه ها در طول تاریخ از بین رفته یا مورد تحریف واقع شده اند، عنوان کرد: اسلام در طول تاریخ از نابودی در امان بوده اما برخی زمینه های تحریف آن را فراهم کرده و اسلام اموی و عباسی ساختند.
وی ادامه داد: در زمان سیدالشهدا (علیه السلام) نماز برقرار می شد اما توحید و عدالت به عنوان اساس و لبّ دین خدا وجود نداشت و ایشان با قیام خود انحراف اسلام به سوی شرک و باطل را مانع شد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق ابراز کرد: امام حسین (علیه السلام) با قیام خود یزید و یزیدیان را رسوا ساخت و با تقدیم جان خود، از حقیقت اسلام صیانت کرد.
آیت الله حسینی با بیان این که رسالت زینبی هم چنان ادامه دارد و ما باید این پرچم را به دوش بکشیم، اظهار کرد: علی رغم همه دشمنی ها و فشارهای استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران، این خواست خدا بود که نور و پیام انقلاب در دنیا بپیچد و راهپیمایی اربعین نیز به همین شکل گسترش یافته است و از هیچ اقدامی برای کمرنگ جلوه دادن آن کوتاهی نمی کنند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق در بخش دیگری از سخنان خود تعظیم شعائر اسلامی، احیاء روح ایمان و خداباوری، ایجاد نشاط دینی و تبدیل اسلام سنتی همراه با رسم و عادت به اسلام با درک و بینش، ارتقاء خودباوری، احساس عزت و کرامت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان، شناخت عقاید سایر مذاهب اسلامی و ایجاد انس و الفت و وحدت قلوب میان مسلمانان را از نتایج پیاده روی اربعین حسینی برشمرد.
آیت الله حسینی ابراز کرد: دشمنان انقلاب که از نابودی آن ناامید شده بودند تلاش کردند با تحریک صدام برای ایجاد جنگ علیه ایران مانع نفوذ آموزه های انقلاب به عراق شوند و عداوت ایجاد کنند اما امروز اربعین حسینی محبت را میان دو ملت افزایش داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *