تاریخ:28 February, 2020

حوزه های علمیه با همه توان در برابر تحجر و اسلام آمریکایی ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که باید در مقابل شیعه انگلیسی ایستاد و نگذاشت تا دروازه‌ای برای نابودی اسلام شود، گفت: باید با توجه و تلاش های ویژه شما روحانیون و حوزه‌های علمیه در هر شرایط در مقابل همه توطئه‌ها با همه مقاومت ایستادگی کرد.

چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی با سخنرانی آیت الله علم الهدی عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان و دکتر سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و سازمان بسیج اساتید ،طلاب و روحانیون در محل تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در این همایش با بیان این که مسئله تحجر امروزه به‌ عنوان ابزار قوی دشمنان و نظام سلطه بر جهان اسلام مطرح شده است، گفت: امروز زندگی سیاسی و اجتماعی دنیای غرب، مولود این مدرنیسمی است که به‌ عنوان جریان فرهنگی و فکری در جهان ایجاد و مطرح شده است.

تلاش غرب تثبیت سلطه نظامی در همه کشورها از راه اعمال اصول و مبانی استعماری است .

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه با بیان این که بزرگ‌ترین راه تحقق ایده تسلط غرب بر کشورها، از راه سلطه بر منابع انسانی در همه کره زمین ممکن است، ابراز کرد: در این راستا و به منظور تأمین فراگیر این سلطه، استوانه، پایه و هژمونی دنیای غرب، سلطه مدرنیزاسیون بوده و بدین سبب تا به امروز غرب قدم به قدم در استعمار خود پیش رفته و در هر کجا که توانست، این اصول و مبانی خود را در عرصه فرهنگی و فکری جامعه هدف قرارداد، واز همین راه بر آن کشور مسلط شد و سپس سلطه نظامی خود را تثبیت کرد.
وی با بیان این که ابزار ورود غرب به بسیاری از کشورها، سلطه قوی فرهنگی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بوده است، خاطر نشان کرد: در حقیقت غربی ها با مدرنیزاسیون، جهانی‌سازی فراگیر و همه جانبه را برای خود به وجود آوردند و تنها مانع غرب در این مسیر، جریان فرهنگ‌های بومی بود تا به جایی که فرهنگ‌های بومی هر جامعه‌ای به‌عنوان رقیب قدرت توسعه غربی مطرح شد.

تمرکز دشمنان بر ناکارآمد جلوه دادن دین در تکنولوژی روز دنیا است

آیت الله علم الهدی با بیان این که مسئله سکولار شدن از تعلیم و تربیت سرچشمه گرفته و غربی ها سعی دارند دین را در خانواده، علم و فناوری و تکنولوژی ناکارآمد جلوه دهند، گفت: به همین سبب همواره دین را مانع رشد و توسعه دانسته و می کوشند دین را از میدان رقابت مدرنیزاسیون کنار بزنند و آن پویایی مشهود اسلام را به هر شکل ممکن از بین ببرند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که آنان می خواهند تا دین خاتم که به عنوان کمال بخشی و سعادت تمام بشریت و بزرگ‌ترین انگیزه رشد و تکامل است به میدان نیاید و این انگیره قوی را از بین ببرند، بیان کرد: آنان می خواهند کارایی دین را ساقط کنند که در این زمینه تنها راه از بین بردن نشاط دین را بازگشت به عقب دانسته و خواستند که اسلام با همان خصوصیات و ویژگی‌های دو و سه قرن پیش باقی بماند.
امام جمعه مشهد مقدس بیان اینکه غربی‌ها می خواهند نشان دهند که دین اسلام منطبق با شرایط بشریت نیست، یادآور شد: غربی‌ها با ابزار تحجر می‌خواهند نشان دهند که اسلام نه تنها در توسعه و گسترش بشریت موثر نیست، بلکه عاملی برای عقب ماندگی بشریت است. در حقیقت آنها به‌وسیله تحجر می‌خواهند مسلمانان به یک سری اصول و مسائلی که در سه قرن قبل مورد توجه بوده رسوب و رکود کنند، از اجتهاد شناور و پویا دور بمانند و مسائل روز مربوط به زندگی امروز بشر را به عنوان شرک، ضددینی و غیردینی معرفی می‌کنند.
آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه امروز موجی بلند شده که توانسته اسلام نوین را متهم کرده و سنگ جلوی آن بیندازد، بیان کرد: به عنوان مثال در زمینه تحریم تنباکو و ملی شدن صنعت نفت با یکسری موضع گیری‌ها و اظهارات علمایی مواجه بودیم که غربی ها می‌خواستند تا با نوگرایی دینی به‌وجود آمده در علما مقابله شود و مسلمانان به این جریانات سیاسی کاری نداشته باشند.

تحجر آفت و توطئه دشمنان نظام و انقلاب است 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تنها قدرت تحجر دشمن می‌تواند پویایی اسلام را به زمین بزند که برای مقابله با این قدرت باید رابطه قلبی با اهل بیت(ع) در عرصه سیاست نیز وارد شود، گفت: بر این اساس، غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که تنها راه نابودی اسلام آن است که سلفی‌گری را ترویج کنند، به این معنا که اسلام از ۱۴۰۰ سال قبل جلوتر نیاید و به عنوان سنت سلف صالح در آیین وهابیت قرار گرفت.
وی تحجر را یک آفت و جریان قوی از طرف دشمن دانست و عنوان کرد: شیعه انگلیسی یک بهره‌برداری متحجرانه است که برای مقابله با آن باید بر طبق شرایط و مسائل روز فعالیت های اجتهادی صورت بگیرد و امروز نیز جریان و احکام اسلام باید با زندگی روز بشر منطبق باشد.
امام جمعه مشهد مقدس تحجر را دستاویز دشمن  و رقیب پویایی اسلام دانست و ادامه داد: در این برهه از زمان شایسته است تا خطبه حضرت فاطمه(س) به عنوان استراتژی و راهبرد سیاسی و انقلابی مطرح شود و درشرایطی که غربی ها می خواهند تا مسلمانان فقط در عشق و ارادت به حضرت زهرا(س) ذوب شوند و از سیره اهل بیت در عمل نمودی نداشته باشند، مسلمانان باید به دنبال ولایت‌مداری، فداکاری و مجاهدت و دفاع از ارزش‌های اسلام ایشان و از سیره حضرت زهرا(س) که انقلابی گری و استکبار ستیزی در آن موج می زند الگو بگیرند

حوزه های علمیه تلاش کنند تا شیعه انگلیسی دروازه ای برای نابودی اسلام نشود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه آموزه‌ها و راهبردهای استراتژی اهل بیت(ع) اجتناب از تحجر است، گفت: تحجر آفت بزرگ در مقابله با اسلام است و دشمنان اگر موفق شوند تحجر را حاکم کنند آن زمان مسلما در جهانی‌سازی استکبار به جای جهانی‌سازی مهدوی نیز موفق خواهند شد و راه پیروزی در این میدان نیز مبارزه با تحجر انگلیسی یا همان تحجر مامونی است.
وی با بیان این که باید در مقابل شیعه انگلیسی ایستاد و نگذاشت تا دروازه‌ای برای نابودی اسلام شود، گفت: باید با توجه و تلاش های ویژه شما روحانیون و حوزه‌های علمیه این خطر برطرف شود و در هر شرایط در مقابل همه توطئه‌ها با همه مقاومت ایستادگی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *