تاریخ: 5 April, 2020

راه اندازی مدرسه تخصصی تبلیغ در حوزه علمیه خراسان ،مانع از هجرت مبلغان مستعد می شود

حجت الاسلام رضایی طلب با اشاره به اینکه درگذشته امکانات در شهرستان ها و استان ها برای تاسییس مدرسه تبلیغ با رشته های تخصصی فراهم نبود به همین دلیل شاهد هجرت گسترده طلاب مستعد و علاقه مند به مراکز قم بودیم، اما الحمدلله امروز بسترهای لازم برای این منظور در سطوح عالی در مشهد فراهم شده است.

 حجت الاسلام رضایی طلب، مدیریت تبلیغ حوزه علمیه خراسان به مهم ترین اقدامات صورت گرفته از زمان استقرار مدیریت عالی حوزه حضرت آیت الله عاملی و تاسیس معاونت تبلیغ اشاره کرد و گفت: در طی دو سال اخیر شاهد یک رشد کمی و کیفی در سطح مدارس علمیه استان هستیم.

وی با بیان این که اقدامات صورت گرفته در بخش های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبلیغی مبلغان حوزه علمیه خراسان ، نوید بخش آینده ای درخشان برای حوزه علمیه استان است، افزود: همه این پیشرفت های صورت گرفته مرهون حمایت های مدیریت عالی حوزه و همچنین وفاق و همدلی است که در این مدت وجود داشته است.

حجت الاسلام رضایی طلب با اشاره به این که حوزه علمیه خراسان دارای یک پیشینه تاریخی روشن و قوی و کهن است، خاطرنشان کرد: بسیاری از شخصیت های بزرگ و تراز اول جهان اسلام زمانی در مدارس علمیه همین استان مشغول به تحصیل بودند.

مدیریت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان این که راه اندازی معاونت تبلیغ را اقدامی اثربخش در جهت تقویت مبلغان و تبلیغ در حوزه و مدارس علمیه دانست افزود در این مدت شاهد شکوفایی مبلغانی مستعد و جهادی در مدارس علمیه بودیم. .

استاد حوزه علمیه خراسان با اشاره به این که وضعیت امروز با قبل از استقرار معاونت تبلیغ به هیچ عنوان قابل قیاس نیست، خاطرنشان کرد: امروز وضعیت تبلیغ خصوصا بصورت جهادی در مدارس علمیه استان بر اساس شاخص های تعیین شده، شرایط مطلوبی است که البته تا رسیدن به وضعیت کاملاً ایده آل باید بیشتر تلاش صورت گیرد.

حجت الاسلام رضایی طلب با بیان این که با وجود همه کمبودهایی که وجود داشت تلاش کردیم شرایط مناسبی را فراهم کنیم، افزود: قطار تبلیغ استان در ریل توسعه و پیشرفت روزافزون قرار گرفته که باید از این شرایط به خوبی استفاده شود.

ایشان با اشاره به این که در گذشته امکانات در استان ها برای تخصصی شدن تبلیغ فراهم نبود و به همین دلیل شاهد هجرت گسترده مبلغین مستعد و علاقه مند به قم و مشهد بودیم، خاطرنشان کرد: اما امروز بسترهای لازم برای تاسیس مدرسه تبلیغ با رشته های تخصصی در سطوح عالی در مشهد فراهم شده است.

مدیریت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با توجه به برپایی دروس خارج در استان ها و شهرستان ها تصریح کرد: امیدواریم به زودی شاهد برپایی کرسی درس خارج تبلیغ در مشهد و مراکز استان ها و شهرستان ها  باشیم، که این موضوع از جمله طرح های ارزشمند برای استان ها و شهرستان ها خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *