تاریخ: 5 April, 2020

همایش آموزشی «نصرت الحسین» در بجنورد برگزار شد

به همت اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی همایش آموزشی «نصرت الحسین» ویژه روحانیان مبلغ اعزامی به همایش پیاده‌روی اربعین، در بجنورد برگزار شد.

امروز همایش آموزشی «نصرت الحسین» با شرکت روحانیان مبلغ اعزامی به همایش اربعین حسینی، در مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی مهرپویان، مسئول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی، در این همایش با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۷۰ روحانی و طلبه مدارس علمیه استان برای حضور تبلیغی در همایش اربعین، اظهار کرد: شرط اعزام به‌عنوان روحانی اربعین داشتن سطح دو حوزوی، پذیرش در مصاحبه و حضور در دوره‌های آموزشی مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه مرحله مصاحبه و گزینش روحانیان مبلغ اعزامی به اربعین صبح امروز در مدرسه علمیه امام خامنه‌ای بجنورد برگزار شد، اضافه کرد: در نهایت از استان خراسان شمالی قریب به ۲۰ نفر از روحانیان برای اعزام به اربعین و فعالیت تبلیغی در این همایش میلیونی انتخاب می‌شوند.

حجت‌الاسلام مهرپویان خاطرنشان کرد: مصاحبه از روحانیان متقاضی اعزام به اربعین حسینی با حضور حجت‌الاسلام رضایی طلب مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان انجام شد.

حجت‌الاسلام رضایی طلب، امروز در همایش آموزشی «نصرت الحسین» که با حضور روحانیان مبلغ اعزامی به اربعین در بجنورد برگزار شد، به تشریح جریان‌های انحرافی فعال در عراق پرداخت.

وی افزود: جریان‌های مختلفی وجود دارند که به‌صورت فرقه‌های فعال انحرافی در عراق کار کرده و هر کدام در مسیری فعالیت می‌کنند، اما در بین این فرق یکی از فرقه‌هایی که بسیار فعال بوده و از همه بیشتری مانور می‌دهد فرقه احمدالحسن البصری است.

حجت‌الاسلام رضایی طلب با بیان اینکه احمد الحسن یکی از جریان‌های نوظهور در مسیر مهدویت است، ادامه داد: او خود را پنجمین فرزند با واسطه امام زمان (عج) می‌داند و ادعاهای مختلفی مانند یمانی بودن و سفیر و وصی امام زمان (عج) بودن را مطرح می‌کند.

وی اضافه کرد: این ادعاها از سوی سفارت‌های مختلف کشورهای استکباری ازجمله رژیم صهیونیستی و انگلیس حمایت و پشتیبانی می‌شود، به‌گونه‌ای که اکنون فرقه احمدالحسن فعالیت گسترده‌ای در عراق داشته و مخاطبان زیادی دارد.

مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان گفت: احمدالحسن خود را فرزند و فرستاده امام زمان (عج) اعلام کرده و بروز خود را مقدمه ظهور می‌داند، ازاین‌رو بسیاری از افراد فریب خورده و به این گروه گرویده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در عراق از همه بیشتر بر روی شیعه کار می‌کنند تا تشیع را فرقه فرقه کنند و در این راستا فعالیت مداوم و حرفه‌ای دارند.

حجت‌الاسلام رضایی طلب ادامه داد: دشمن می‌داند چه کسانی را جذب و تأمین کند و به سمت و سویی که می‌خواهد حرکت دهد و به همین دلیل می‌بینیم در عراق بسیاری از طرفداران احمدالحسن طلاب حوزه‌های علمیه و روحانیان هستند.

وی با بیان اینکه فرقه احمدالحسن از نظر مالی به‌خوبی حمایت می‌شود، گفت: این‌ها برای بعضی از شهرها و روستاهای عراق امام جماعت و امام جمعه و برای حوزه‌های علمیه مدیر تعیین کرده و خط سیر می‌دهند.

حجت‌الاسلام رضایی طلب اضافه کرد: همان‌طور که دشمنان در بین اهل سنت برای وهابیت کار می‌کنند، در بین شیعیان هم با فرقه‌های مختلف کار کرده و از فرق انحرافی پشتیبانی مالی و تبلیغاتی می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر در داخل کشور ورود مناسبی به فرقه‌های انحرافی داشته باشیم از شهر و روستای ما کسی به سمت داعش و سایر فرقه‌های ضاله نمی‌رود، ازاین‌رو باید در کنار تحصیل و تدریس عقاید، دوره‌های فرقه شناسی را هم برگزار کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *