تاریخ:28 February, 2020

محور تبلیغ باید معارف اهل بیت باشد

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بر ضرورت بیان مسائل روز در منبرهای ایام فاطمیه تأکید کرد.

آیت الله سید محمد مهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره آموزشی مبلغین اعزامی سوگواره یاس نبوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور که در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امامان قدم در مسیر تقوا برمی داشتند و تمام تلاش شان بر این بود که افراد را پرهیزکار کنند.

وی با تأکید بر این که دنیا و آخرت برای کسانی است که در دنیا پرهیزکار باشند، گفت: اگر همه بنده باشند قطعا هیچ فسادی رخ نمی دهد و این نیاز جامعه امروزی است.

آیت الله میرباقری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مبلغان و روحانیان ایام فاطمه بیان داشت: ما باید حامل معارف اهل بیت باشیم تا بتوانیم جامعه دینی را با معارف اهل بیت (ع) آشنا کنیم؛ در غیر این صورت به توفیقی دست پیدا نخواهیم کرد.

وی در ادامه یادآور شد: باید به معارف اهل بیت (ع) متصل شویم و علم را بگیریم تا دل های مردم را روشن کنیم، بنابراین باید محور اصلی معارف اهل بیت(ع) باشد هم زیاد بخوانیم و هم این که آن را به مردم انتقال دهیم چراکه بخل در علم کاری ناپسند است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: بنده عقیده دارم که همواره باید محور تبلیغ معارف اهل بیت(ع) باشد تا در دنیا و آخرت سعادت مند شویم، چراکه راهی غیر از این برای عاقبت به خیری وجود ندارد.

وی با اشاره به لزوم پرهیز از خود بزرگ بینی و تکبر در مقابل مردم یادآور شد: باید خشوع و تواضع داشته باشیم تا بتوانیم دل خود را برای یادگیری معارف آماده کنیم، همچنانکه علمای بزرگ ما این چنین بودند.

آیت الله میرباقری ابراز داشت: منبرهای ایام پیش رو باید همراه با معارفی باشد که جریان های روز را نیز تشریح دهد به ویژه این که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیز هستیم این مسأله ضرورت دوچندانی دارد.

وی با اشاره به لزوم بیان حقیقت ولایت برای مردم یادآور شد: دو نوع غیبت داریم نوع اول غیبت جسمانی و ظاهری است و نوع دوم که خطرناک تر است این است که حقیقت ولایت پنهان شده و به غیبت برود و  این وظیفه ای ما است که اجازه ندهیم حقیقت ولایت پنهان بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *