تاریخ: 5 April, 2020

خدمت رسانی تبلیغی بیش از ۱۵۰۰ مبلغ در ۲۱۸۲ نقطه از سطح شهر مشهد

حجت الاسلام رضائی طلب گفت: بیش از ۲۱۸۲ نقطه از سطح اقلیم شهر مقدس مشهد تحت پوشش طرح ملی «مهمان امام» قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام سیدمصطفی رضائی طلب، با بیان این که طرح ویژه نوروزی خدمت رسانی تبلیغی با عنوان «مهمان امام» در ایام تعطیلات نوروز و در بیش از ۲۱۸۲ نقطه از سطح شهرمشهد اجرا خواهد شد، اظهار داشت: کلیه زائران حریم رضوی تحت پوشش برنامه جامع مهمان امام قرار می گیرند که طی آن، طیف وسیعی از خدمات فرهنگی و تبلیغی توسط مبلغان ارائه می گردد.

وی افزود: مزیت اجرای این طرح در استفاده از ظرفیت مبلغان جهادی است که با مشارکت آستان قدس رضوی اجراء می گردد و بسیاری از گروههای جهادی تبلیغی از سراسر کشور یاری گر گروههای جهادی مشهدی هستند .

حجت الاسلام رضائی طلب در تشریح محورهای چهارگانه برنامه های فرهنگی این طرح خاطرنشان کرد: طرح ملی «مهمان امام» در چهارمحور اجرا می شود؛ مجتمع های اقامتی، هتل ها، هتل آپارتمان ها، مسافرخانه ها، مدارس اسکانی، حسینیه ها و مساجد، مجتمع های تجاری شاخص در سطح شهر با اولویت بازارهای حریم حرم، مبادی ورودی شهر، پایانه اتوبوسرانی، ترمینال راه آهن و فرودگاه و مبادی ورودی و اماکن عمومی نظیر معابر منتهی به حرم، بوستان ها و مراکز اسکان عمومی شهرداری به عنوان هدف اجرای طرح نوروزی استقبال از زوار درنظر گرفته شده اند.

وی ادامه داد: بیش از ۲۱۸۲ نقطه از سطح اقلیم شهر مشهد تحت پوشش طرح ملی «مهمان امام» قرار می گیرند و امیدوارم تمام زوار نوروزی حرم رضوی از مزایای این طرح تبلیغی استفاده نمایند.

مسؤول اداره تبلیغ ضمن تشریح جزییات برنامه های طرح «مهمان امام»، خدمات تبلیغی را در چهارسطح طبقه بندی نمود و تصریح کرد: ارائه بروشورها و معرفی سامانه های پاسخگویی آنلاین در مراکز فرهنگی و هتل ها در سطح اول و ایجاد گروه های سیار در معابر منتهی به حرم (باتوجه به محدودیت برپایی غرفه ها) در سطح دوم، زمینه کافی برای ارائه ۱۰ برنامه مجزا در هرروز را ایجاد میکند که امیدواریم موردتوجه مخاطبان قرار گیرد.

وی در انتها از جانمایی و برپایی بیش از چهل ایستگاه فرهنگی در سطح شهر خبر داد و گفت: هر ایستگاه ۴ غرفه دارد که به هر غرفه «رواق» گفته می شود. رواق اول مختص ارائه خدمات تبلیغی نظیر پاسخگویی به مسائل شرعی، بیان کرامات، معجزات و سیره رضوی است و در رواق دوم با مشارکت مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی و همکاری مربیان مجرب مهدالرضا، خدمات فرهنگی با محوریت کودک و قرآن ارائه می گردد. در رواق سوم، شاهد عرضه کتب و محصولات فرهنگی هستیم که با اعلام آمادگی مجموعه به نشر آماده عرضه شده اند و در رواق های چهارم نیز خدمات فرهنگی خاص ارائه می گردد و درقالب برپایی استیج و اجرای برنامه های فرهنگی زنده نظیر سرود، شعرخوانی، روایتگری و مسابقات، فعالیت خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *