بیش از ۸۰ درصد از مراکز حوزوی، سنخیتی با کار تبلیغی ندارند

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: متاسفانه بالای ۸۰ درصد از مراکز آموزشی که پس از انقلاب تاسیس شد هیچ سنخیتی با فعالیت های تبلیغی نداشتند.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد عصر امروز در نشست بررسی آینده نگرانه تبلیغ دین در ایران اسلامی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه فلسفه تبلیغ حوزه ها تبلیغ و فعالیت اجتماعی و فرهنگی حوزویان و مبلغین است، عنوان کرد: وقتی نگاهی دیگر داشته باشیم می بینیم که کمترین بها و اعتبار به تبلیغ داده می شود، به عنوان مثال در تمامی ارتقاء های حوزه به حوزه های آموزشی و پژوهی توجه می شود و این توجه در تبلیغ وجود ندارد.

وی افزود: اینکه به صورت کلان مبلغین احساس کند در جایی در حوزه علمیه به تبلیغ توجه می شود، این اتفاق رخ نمی دهد و در این شرایط علی القائده نیروهای کیفی و استعدادهای برتر حوزه نوعا جذب سیستم آموزشی و پژوهشی می شوند و آنچه که روی زمین می ماند تبلیغ است.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: عموم افرادی که در تبلیغ فعالیت می کنند عموما در زمینه های علمی چندان توانمند نیستند و اگر ما بخواهیم اوضاع تبلیغ بهتر از این باشد، قائدتا باید در قسمت منابع انسانی که اصیل ترین بخش هر مجموعه ای است، یک توقف و تجدید نظری بکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد تاکید کرد: آیت الله اعرافی در طرح اخیری که صادر کرد، در بخش هایی به تبلیغ اشاره کرد، اما تا این طرح اجرایی شود زمان بر خواهد بود.

وی مطرح کرد: تا وقتی که به اهمیت تبلیغ توجه نشود، قائدتا ما باید شاهد این چرخه باشیم که بهترین استعدادها جذب بخش های آموزشی و پژوهشی شوند.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: متاسفانه بالای ۸۰ درصد از مراکز آموزشی که پس از انقلاب تاسیس شد هیچ سنخیتی با فعالیت های تبلیغی نداشتند.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد مطرح کرد: این مجموعه هایی که پس از پیروزی انقلاب تاسیس شد، نخبگان و بهترین استعدادهای حوزه را جذب خود کردند و عموما چیزی از این مجموعه ها به مردم نرسیده و عموما همین طلبه های مبلغ به درد مردم خورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *